Παγκόσμιο Κύπελλο Νέων: Εφτάψυχη η Ουρουγουάη, με Γαλλία στον τελικό!

Χρειάστηκαν 90 λεπτά κανονικής διάρκειας αγώνα, 30 λεπτά παράτασης και οκτώ πέναλτι για να καταφέρει η Ουρουγουάη να κάμψει την αντίσταση του Ιράκ και τα κατάφερε.

Οι Λατινοαμερικάνοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στ 34ο λεπτό με γκολ του Αντνάν, ωστόσο κατάφεραν και ισοφάρισαν το παιχνίδι δύο λεπτά πριν από την κανονική διάρκεια του αγώνα σε φάση διαρκείας με γκολ του Μπουένο. Η πολυπόθητη πρόκριση στον τελικό ήρθε στα πέναλτι μετά από αλεπάλληλες εύστοχες εκτελέσεις και για τις δύο ομάδες, με τον Σαλμάν ωστόσο να αστοχεί στο όγδοο και τελευταίο πέναλτι για το Ιράκ.

H αντίπαλος της Ουρουγουάης στο μεγάλο τελικό θα είναι το φαβορί Γαλλία, η οποία δυσκολέυτηκε αρχικά αλλά έκαμψε τελικά την αντίσταση της μαχητικής Γκάνας. Το σκορ άνοιξε ο Thauvin στο 43ο λεπτό, με τους Γκανέζους να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια στο 47' με τον Assifuah και τον Thauvin να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 74΄΄.

Γλίτωσε το κάζο στην Ελβετία ο Στέφανος Τσιτσιπάς με... ανατροπή στην ανατροπή!
Champions League: Μαγική ανατροπή της Ρεάλ επί της Ντόρτμουντ με μυθικό Βινίσιους - Όλα τα γκολ
NBA: Όλα έτοιμα για το πρώτο τζάμπολ στο κορυφαίο πρωτάθλημα - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις
Champions League: Γκολ, θέαμα και άνετες νίκες για Μίλαν και Μονακό (vids)