Champions League: Μαγική ανατροπή της Ρεάλ επί της Ντόρτμουντ με μυθικό Βινίσιους - Όλα τα γκολ

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχανε 0-2 από την Ντόρτμουντ στο ημίχρονο της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του Champions League, αλλά με ένα μαγικό δεύτερο μέρος πέτυχε 5 γκολ, με χατ-τρικ του Βινίσιους και έφτασε στη νίκη με 5-2 - Όλα τα αποτελέσματα.

Το φετινό Champions League είναι συναρπαστικό και μια ακόμα αγωνιστική επεφύλασσε μεγάλες συγκινήσεις.

Στη Μαδρίτη, η Ντόρτμουντ απείλησε τη Ρεάλ με ήττα-έκπληξη, καθώς προηγήθηκε με 0-2 στο ημίχρονο. Όμως οι «μερένχες» έβγαλαν αντίδραση και λύγισαν τους Βεστφαλούς με 5-2, με τον Βινίσιους Τζούνιορ να κάνει χατ τρικ, για την τρίτη αγωνιστική της League Phase.

Η χαμένη του περσινού τελικού προηγήθηκε με τους Μάλεν και Γκίτενς στο ημίχρονο, αλλά στο β' μέρος οι Ρούντιγκερ, Βινίσιους (3) και Βάθκεθ οδήγησαν τη «βασίλισσα» σε μία ανεπανάληπτη ανατροπή.

Η εκπληκτική Άστον Βίλα έκανε το 3Χ3 στη League Phase του Champions League με το 2-0 επί της Μπολόνια του Μπάμπη Λυκογιάννη, ενώ Άρσεναλ και Σπόρτινγκ Λισαβόνας πέρασαν εύκολα ή δύσκολα τα εμπόδια των Σαχτάρ Ντόνετσκ (1-0) και Στούρμ Γκρατς (2-0) αντίστοιχα.

Η Τζιρόνα πανηγύρισε την πρώτη ευρωπαϊκή νίκη στην ιστορία της με το 2-0 επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας, που είχε στην αρχική της ενδεκάδα τον Σαββίδη.

Τεράστιο «διπλό» πέτυχε στο Τορίνο η Στουτγκάρδη με 1-0 επί της Γιουβέντους, χάρις στο γκολ του Τουρέ στο 92'! Ήταν η πρώτη νίκη για τους «Σουηβούς» στο Champions League.

Τέλος, η Παρί Σεν Ζερμέν παραχώρησε ισοπαλία, 1-1, στην Αϊντχόφεν, στο «Παρκ ντε Πρενς».

Αξίζει να σημειωθεί ότι το «κυρίως μενού» του σημερινού «πρώτου πιάτου» της 3ης αγωνιστικής «σημαδεύτηκε» από τα 3 χαμένα πέναλτι των Τροσάρ (Άρσεναλ), Μιγιό (Στουτγκάρδη) και Στουάνι (Τζιρόνα).

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Champions League:

36. Σλόβαν Μπρατισλάβας 3 0

Γλίτωσε το κάζο στην Ελβετία ο Στέφανος Τσιτσιπάς με... ανατροπή στην ανατροπή!
NBA: Όλα έτοιμα για το πρώτο τζάμπολ στο κορυφαίο πρωτάθλημα - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις
Champions League: Γκολ, θέαμα και άνετες νίκες για Μίλαν και Μονακό (vids)