Πεντάρα στον Παναμά η Ισπανία (video)

Στον ισπανόφωνο Παναμά ταξίδεψαν οι Ισπανοί του Βιθέντε Ντελ Μπόσκε και πέτυχαν πέντε γκολ σε βάρος της τοπικής εθνικής σε φιλικό παιχνίδι.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι «φούριας ρόχας» ανέλαβαν τα ηνία και έκλεισαν τους γηπεδούχους στα καρέ τους. Ο Πέδρο, ο οποίος εξελίσσεται σε μόνιμο σκόρερ της εθνικής του, άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό και διαμόρφωσε το 2-0 στο 43ο. Στο μεταξύ βρήκε δίχτυα ο Νταβίντ Βίγια και το ημίχρονο έληξε 3-0.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός υποχώρησε, αφού μονάχα ο Ρομπέρτο Σολντάδο ήταν κινητικός. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, ο Σέρχιο Ράμος και ο Μάρκελ Σουσαέτα πέτυχαν δύο ακόμα τέρματα. Μάλιστα ο ακραίος χαφ της Αθλέτικ Μπιλμπάο πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την Ισπανία. Επίσης, στο 87ο ο Γκόμες μείωσε με πέναλτι για τον Παναμά.

Αστέρας Aktor – Ολυμπιακός 1-0: Κακός στην Τρίπολη και τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη
Παναθηναϊκός – Άρης: Τίμησαν τη μνήμη του Μπάλντοκ οι φιλοξενούμενοι
Παναθηναϊκός - Άρης: LIVE ο σπουδαίος αγώνας στο ΟΑΚΑ
Παναθηναϊκός – Άρης: Βασικός Βαγιαννίδης, στον πάγκο ο Ιωαννίδης