Κωπηλασία: Δεύτερο σερί ασημένιο σε Ευρωπαϊκό για Φίτσιου και Κοντού

Κωπηλασία: Τη δεύτερη θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κατέκτησαν οι Ζωή Φίτσιου και Μιλένα Κοντού, βάζοντας στο στήθος τους το ασημένιο μετάλλιο μετά την κρούσα στους στον τελικό του διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών.

Οι δύο Ελληνίδες Πρωταθλήτριες αναδείχθηκαν ασημένιες Πρωταθλήτριες Ευρώπης για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, μετά την περσινή δεύτερη θέση που είχαν κατακτήσει στον τελικό του Μπλεντ της Σλοβενίας.

Το Σάββατο (27/04) το ελληνικό πλήρωμα ολοκλήρωσε τον αγώνα με χρόνο 7:31.34 και βρέθηκε στη δεύτερη θέση, πίσω από τις Τζιανίνα Βαν Γκρόνινγκεν και Ιονέλα Κόσμιουκ, από την Ρουμανία που τερμάτισαν με χρόνο 7:29.63. Το χάλκινο πήραν οι Ιταλίδες Βαλεντίνα Ροντίνι και Σίλβια Κρόζιο με χρόνο 7:33.73.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (12/05) - Πού θα δείτε ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός και Basket League
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (12/05) - «Τίτλος ή χαμός» στο ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: «Τους έχουμε κερδίσει, ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε» | Οι δηλώσεις του Τόμας
Eurovision 2024: Νικήτρια η Ελβετία - Η θέση που πήρε η Ελλάδα και η Κύπρος