Super League, Λεβαδειακός – ΟΦΗ 1-1: Ο Λαμπρόπουλος του πήρε την… μπουκιά από το στόμα!
INTIME SPORTS

Super League: Ο ανώτερος Λεβαδειακός έφτασε μια… ανάσα από την πρώτη του νίκη, αλλά το γκολ του Λαμπρόπουλου στο 95ο λεπτό κράτησε όρθιο (1-1) τον ΟΦΗ στη Βοιωτία.

Χωρίς «τρίποντο» παραμένει στο πρωτάθλημα η ομάδα της Λειβαδιάς, την ώρα που εκείνη της Κρήτης έφτασε τα τέσσερα ματς δίχως ήττα.

Ο Λεβαδειακός απείχε λίγα δευτερόλεπτα από το να… σπάσει το ρόδι, αλλά είδε τον Λαμπρόπουλο να του παίρνει την… μπουκιά από το στόμα. Ο αρχηγός του ΟΦΗ σκόραρε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ με τον Μπάλτζι στο 46ο λεπτό κι είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Την τελευταία λέξη, όμως, την είπε ο 34χρονος αμυντικός.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Κίτρινες: Τσοκάι, Ρομό, Λιάγκας - Φούντας, Μπρεσάν, Χατζηθεοδωρίδης
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκαραβέλης, Λιάγκας, Μεχία (82΄ Κωστή), Παπαδόπουλος, Τσοκάι (46΄ Πλέγας), Βήχος, Ρομό (88΄ Οζμπολτ), Ζίνι (65΄ Γιαννιώτας), Πεντρόσο (88΄ Εραμούσπε), Μπάλτσι, Τσάπρας
ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γκονζάλεθ (79΄ Μαρινάκης), Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Μπάκιτς (54΄ Αποστολάκης), Μπαϊνοβιτς (79΄ Καραχάλιος), Φούντας (79΄ Ριέρα), Νους (62΄ Σαλσίδο), Σενγκέλια, Γιουνγκ

LIVE Super League: Η αναμέτρηση Athens Kallithea – ΑΕΚ
ΑΕΚ: Με βασικό τον Περέιρα κόντρα στην Athens Kallithea – Η ενδεκάδα του Αλμέιδα
Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός 3-1: Σόου Τζούρισιτς και νίκη για το "τριφύλλι"
Εντυπωσιασμένος ο Μπράντον Ντέιβις: «Επική βραδιά κάτω από τα αστέρια»