Παναιτωλικός-Ολυμπιακός: Γκρέμισμα Μελίσσα στον Βαλμπουενά και γκολ ο Ελ Αραμπί (video)

Παναιτωλικός-Ολυμπιακός: Ο τερματοφύλακας των Αγρινιωτών έπεσε άτσαλα πάνω στον Γάλλο.

Ο Μελίσσας από πρωταγωνιστής του αγώνα για τον Παναιτωλικό με τις επεμβάσεις του έγινε… μοιραίος. Στο 66’ έκανε έξοδο και έπεσε άτσαλα πάνω στον Βαλμπουενά, με τους δύο παίκτες να μένουν για λίγα λεπτά στο έδαφος.

Ο διαιτητής Φωτιάς πήγε να δει τη φάση στο VAR πριν δώσει μετά από 3 λεπτά το πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού και κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Ο Ελ Αραμπί στο 70’ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους» με 2-1.

Δείτε τη φάση…

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός AKTOR: Το πρώτο βήμα για το πλεονέκτημα έδρας στην GBL | Ώρα και κανάλι
Θρήνος στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο 25χρονος τερματοφύλακας, Χόλντεν Τρεντ
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (27/10) - Πού θα δείτε το Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός και τα ντέρμπι
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (27/10) - «Τεράστιο κάζο» και «Χαστούκι» για ΑΕΚ