Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός 4-0: Καυτοί οι Αρκάδες στο πρώτο φιλικό (photos)

Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός: Με δύο γκολ στο πρώτο μέρος και δύο ακόμα στο τέλος του ματς, οι Αρκάδες νίκησαν 4-0 την ομάδα της Νίκαιας σε φιλικό αγώνα.

Ο Αστέρας Τρίπολης έδωσε στο «Θ. Κολοκοτρώνης» το πρώτο του φιλικό.

Οι Αρκάδες υποδέχθηκαν τον Ιωνικό κι επικράτησαν 4-0.

Στο 24’ ο Ριέρα εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του Ιωνικού, έβγαλε στον Μπενίτο και ο Ισπανός επιθετικός με προβολή άνοιξε το σκορ.

Στο 29’ οι Σανταφέ, Ριέρα συνεργάστηκαν και ο πρώτος ανατράπηκε από τον Άοσμαν. Ο Ριέρα έκανε το 2-0, ενώ στο 44’ ο Σίτο πλάσαρε, ο Χουτεσιώτης απομάκρυνε και νέο σουτ του Τασούλη, απομάκρυνε στη γραμμή ο Σάντσες.

Στο 66’ ο Ιωνικός είχε την πρώτη καλή στιγμή, σε κεφαλιά του Μάναλης, που μπλόκαρε ο Τσιφτσής.

Στο 72’ σουτ του Τιλίκα ο Αναγνωστόπουλος απομάκρυνε με τα πόδια και στο 80’ ο Σονί αστόχησε από καλή θέση.

Το 3-0 έγινε στο 87’ με σουτ του Κρέσπι και στο 94’ ο Τιλίκα έγραψε το τελικό 4-0 με εκτέλεση φάουλ.

Αστέρας Τρίπολης (Α’ ημίχρονο): Παπαδόπουλος (31' Σγουρής), Τασουλής, Αντζουλάς, Ατιένθα, Ρούμπεν Γκαρσία, Σανταφέ, Κανελλόπουλος, Ριέρα (31' Ντρούπι), Σίτο, Καπίγια, Μπενίτο.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Μπαράλες, Τσιφτσής, Σονί, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Άλβαρες, Τίλικα, Βαλιέντε, Κρέσπι, Καρμόνα.

Ιωνικός (Α’ ημίχρονο): Χουτεσιώτης, Ντελγκάδο, Βαλεριάνος, Βαφέας, Σάντσες, Ντάλσιο, Πογοσιάν, Ματσούκας, Μπουένο, Άοσμαν, Ιατρούδης.

Ιωνικός (Β’ ημίχρονο):  Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Μουστάκης, Κιάκος, Τσιριγώτης, Λουάν, Πογοσιάν, Γκοτσούλιας, Ρομαό, Μπονέτι, Μάναλης.

Κινδύνεψε ο Λεμπρόν Τζέιμς από σκορπιό στο δωμάτιο του ξενοδοχείου
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο πιο ακριβοπληρωμένος ποδοσφαιριστής για το 2024 – Υπερδιπλάσια κέρδη από Μέσι!
Βαθμολογία Euroleague: Δεύτερη ήττα ο Παναθηναϊκός AKTOR - Απίστευτη ανατροπή η Ζαλγκίρις