Live Chat ΝΠΣ Βόλος - Ολυμπιακός 1-2 (Τελικό)

ΝΠΣ Βόλος-Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το Live Chat του Onsports.

Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο του Βόλου ολοκληρώνεται η 24η αγωνιστική της Super League 1. Ο Νέος Ποδοσφαιρικός Σύλλογος Βόλου υποδέχεται τον Ολυμπιακό, σ’ ένα ματς που το ενδιαφέρον είναι έντονο, όχι μόνο για βαθμολογικούς λόγους, αλλά και για τις σχέσεις των δύο συλλόγων που δεν βρίσκονται και στο… καλύτερο σημείο.

Οι γηπεδούχοι υποδέχονται τους πρωτοπόρους όντας στην 7η θέση και ουσιαστικά χωρίς μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς ο Αστέρας Τρίπολης εξασφάλισε την είσοδο στα play offs, κάτι που σημαίνει πως η ομάδα της Μαγνησίας θα είναι και… μαθηματικά στα play outs. Έτσι, το μοναδικό ενδιαφέρον είναι το καλύτερο πλασάρισμα ενόψει του μίνι πρωταθλήματος.

Από την άλλη, οι Πειραιώτες πηγαίνουν στο Βόλο με μοναδικό στόχο τη νίκη. Για την ακρίβεια, την επιστροφή στις νίκες, μια και προέρχονται από την ήττα (2-1) στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και την ισοπαλία (1-1) με τον Άρη στο «Γ. Καραϊσκάκης». Έτσι, το ματς στο Πανθεσσαλικό γίνεται οριακό για τους «ερυθρόλευκους», λίγες μέρες πριν την ρεβάνς με τους «κίτρινους» της Θεσσαλονίκης στο «Κλ. Βικελίδης», όπου ο Ολυμπιακός καλείται να υπερασπιστεί τη νίκη του 2-1 στον πρώτο αγώνα.

Παρακολουθήστε και σχολιάστε το ΝΠΣ Βόλος-Ολυμπιακός στο Live Chat του Onsports: