Super League 2: Έπιασε κορυφή η Καλαμάτα, τρίτη σερί νίκη ο Παναργειακός – «Ανάσα» για Νίκη Βόλου
EUROKINISSI

Super League 2: Στην κορυφή του Β’ ομίλου ανέβηκε η Καλαμάτα μετά το «διπλό» στην Ηλιούπολη, ενώ την τρίτη σερί νίκη του πανηγύρισε ο Παναργειακός.

Η Καλαμάτα έπιασε στην πρώτη θέση τον Πανιώνιο και την Κηφισιά, που δεν νίκησαν αυτή την αγωνιστική.

Η «μαύρη θύελλα» πέρασε με 2-0 από την έδρα της Ηλιούπολης στο ντεμπούτο του Δημήτρη Σπανού στην τεχνική ηγεσία της. Ο Μορέιρα άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό, ενώ ο Μόρσεϊ πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (βλ. 45+2’).

Το νικηφόρο σερί του συνέχισε ο Παναργειακός, ο οποίος «λύγισε» 1-0 το Αιγάλεω, με το «χρυσό» γκολ να το πετυχαίνει ο Τσάνι στο 70ο λεπτό. Βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Νίκη Βόλου, η οποία επικράτησε 2-0 του ουραγού Εθνικού Νέου Καραμιδίου. Ο Αρίας άνοιξε το σκορ στο 10’ κι ο Σαποβάλοφ διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.