Super League 2: Ανατροπή στις καθυστερήσεις για την Καλαμάτα στα Χανιά!
INTIME SPORTS

Super League 2: Με γκολ του Ντιγκινί στις καθυστερήσεις, η Καλαμάτα «απέδρασε» με το «τρίποντο» από τα Χανιά, για την 1η αγωνιστική της δεύτερη τη τάξει κατηγορίας.

Η «Μαύρη Θύελλα» ξεκίνησε με νίκη τη σεζόν στη Super League 2.

Η Καλαμάτα, μάλιστα, το έπραξε με ανατροπή στις καθυστερήσεις, καθώς νίκησε τα Χανιά στην Κρήτη, χάρη σε τέρμα του Νικολά Νιγκινί στο 92ο λεπτό.

Οι παίκτες του Δημήτρη Σπανού μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με κεφαλιά του Τσέλιου στο 23’.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 30’ με τον Μπακαγιόκο, αλλά μετά την ανάπαυλα κυριάρχησαν και τελικά ανέτρεψαν την κατάσταση.

Ο Μόρσεϊ ισοφάρισε σε 1-1 στο 76ο λεπτό κι ο Ντιγκινί στις καθυστερήσεις έδωσε το μεγάλο «διπλό» στην ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου.

Χανιά (Σπανός): Σαφαρίκας, Στεπίνσκι (82′ Πινακάς), Γκμπενιόν, Γκοράνοφ, Προβυδάκης, Παχής (68′ Αρτουάγκα), Μουνάφο, Λεμονής, Τσέλιος, Μανουσάκης, Μάλτσι (64′ Κόλα).
Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κότσαρης, Ουές (68′ Βασιλαντωνόπουλος), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης (46′ Μουστακόπουλος), Αναστασόπουλος (74′ Γρίβας), Ριένστρα (46΄ Μόρσεϊ), Μορέιρα, Παμλίδης (46′ Ντιγκινί), Αλγκαρανιάς.

ΑΕΚ: Με βασικό τον Περέιρα κόντρα στην Athens Kallithea – Η ενδεκάδα του Αλμέιδα
Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός 3-1: Σόου Τζούρισιτς και νίκη για το "τριφύλλι"
Εντυπωσιασμένος ο Μπράντον Ντέιβις: «Επική βραδιά κάτω από τα αστέρια»
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 24-36: Το έκαναν… εύκολο στο δεύτερο μέρος οι «ερυθρόλευκοι»