Super League 2: Νίκη με ανατροπή η ΑΕΛ κόντρα στην Καβάλα!
INTIME SPORTS

Super League 2: Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις η ΑΕΛ, η οποία νίκησε με ανατροπή (2-1) την Καβάλα, για την 1η αγωνιστική στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία.

Η ομάδα της Λάρισας βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε την κατάσταση.

Η Καβάλα προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Δημητριάδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από ωραία ενέργεια στο 45+2’.

Η ΑΕΛ, η οποία είχε δέκα τελικές στα πρώτα 45 λεπτά, κατάφερε να ισοφαρίσει με διπλή προσπάθεια του Ακόστα στο 63ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι έκλεισαν στα καρέ της την αντίπαλο της και τελικέ πέτυχε την ολική ανατροπή. Αυτή ήρθε στο 89ο λεπτό με τον Τάσο Κρητικό να χρίζεται «χρυσός» σκόρερ.

ΑΕΛ (Αλέκος Βοσνιάδης): Περντρέου, Γιόχανσον (46′ Τριμμάτης), Βαφέας, Ηλιάδης, Κοσσονού, Μπαριέντος, Κ. Παπαγεωργίου (88′ Γιαξής), Ακόστα (80′ Στίνα), Πασάς, Μούργος (67′ Κρητικός), Μωραΐτης (67′ Φατάι).
ΚΑΒΑΛΑ (Νίκος Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης, Ίτσιος, Κατσούρρι (85′ Δαλιανόπουλος), Δημητριάδης, Γαβριηλίδης, Σπανουδάκης (58′ Πόποβιτς), Πάσαγκιτς (79′ Αναστασόπουλος), Κασέμι (58′ Μέτσε), Εμπούκα, Παπαδόπουλος (85′ Λέλεκας).

Αλόνσο: «Περισσότερη δουλειά και θα παίξουμε καλύτερα»
6ο Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος: Εύκολα η Εφές τη Μακάμπι με 89-66
6ο Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος: Η στιγμή που το Καλλιμάρμαρο έγινε… ΟΑΚΑ
6ο Τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος»: Αποθέωση των παικτών του Παναθηναϊκού