Αγροτικός Αστέρας-Τύρναβος  2-0

Αγροτικός Αστέρας-Τύρναβος 2-0

Νίκη 2-0 ανάσα για τον Αγροτικό Αστέρα, κόντρα στον Τύρναβο. Οι γηπεδούχοι, ήθελαν πάση θυσία την νίκη, για να ξεφύγουν από την ζώνη του υποβιβασμού. Οι πράσινοι, επέστρεψαν στις  νίκες μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Οι παίκτες του Γιώργου Κούτση, μπήκαν αποφασισμένοι, για την νίκη, από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η νίκη είναι δίκαιη. Ψυχωμένοι σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν άφησαν τον Τύρναβο, να απειλήσει. Δύο αλλαγές για τον Τύρναβο με το ξεκίνημα. Οι Ότα και Αλεξίου στις θέσεις των Χαλούλου και Γκούρτσα.

Το σκορ άνοιξε στο 26 με  εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη. Ήταν η μοναδική καλή στιγμή, για τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο .

Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης , με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου προχωράει σε δυο αλλαγές, με σκοπό να αφυπνίσει την ομάδα του. Οι Ότα και Αλεξίου στις θέσεις των Χαλούλου και Γκούρτσα.

Το σκηνικό δεν άλλαξε. Ο Αγροτικός ο απόλυτος κυρίαρχος του παιχνιδιού. Καλή στιγμή για Αγροτικό.    Ο Καρακατσάνης με ανάποδο ψαλίδι μέσα από την περιοχή του Καρακατσάνη, προσπαθεί να κερδίσει τον Πρίφτη. Στο 59 οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι Ο Καραμανλής ανάτρεψε τον Ναστέφσκι και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι .  Ο Στεφανίδης εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 2-0.

Οι συνθέσεις

Αγροτικός Αστέρας (Γ. Κούτσης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Καπίας, Ντόικιτς, Τσεμπερίδης, Ναστέφσκι(76’ Βελλίνης), Στεφανίδης, Πάτο, Καρακατσάνης(62’ Γεωργιάδης), Καθάριος

Τύρναβος (Α. Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Χαλούλος(46 Οτα), Λαμπρόπουλος, Γκούρτσας(46’ Αλεξίου), Γεωργίου, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Παληγεώργος, Κυριάκος(67’ Μπίλα)

Καλαϊτζάκης: "Πάμε να πάρουμε το τρόπαιο"
Σκηνές χάους στην Κολομβία: «Άγρια» επεισόδια με μαχαιριές στις εξέδρες, τουλάχιστον 20 τραυματίες
Καστρίτης: "Σύντομα θα φτάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα"
Αταμάν: "Οι ίδιοι και στον τελικό"