Ολυμπιακός Βόλου-Αγροτικός Αστέρας 3-1

Σημαντική νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου με 3-1 κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα. Δίκαιη η νίκη των ερυθρόλευκων, απέναντι στον Αγροτικό.

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι . Προηγήθηκε μόλις στο 2’, με 1-0.Το γκολ έδωσε «αέρα» στους γηπεδούχους ενώ έκοψε  τα πόδια των φιλοξενούμενων. Στο 6΄οι ερυθρόλευκοι είχαν δοκάρι με τον Μαρτίνεθ. Ο μονόλογος για τον Ολυμπιακό συνεχίστηκε σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Σκόρερ του δεύτερου τέρματος, ο Γιαλούσης, που βρέθηκε στην κατάλληλη θέση εκμεταλλεύτηκε το λάθος διώξιμο των πρασίνων και με πλάσε έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες μπήκαν νωθρές. Ο Ολυμπιακός , με το 2-0 υπέρ του, κατέβασε τον ρυθμό, ενώ οι παίκτες  του Αγροτικού Αστέρα είχαν παραδώσει τα όπλα. Στο 63’ από το πουθενά, το παιχνίδι απέκτησε ενδιαφέρον καθώς μείωσε σε 2-1 ο Αγροτικός με τον Στεφανίδη. Το σκορ έκλεισε στο 78’με απευθείας φάουλ του Γιαλούση.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος (75' Καρράς), Μπάρμπας, Γιαλούσης, Ρόκας, Μαρτίνεθ (46' Τριανταφυλλάκος), Μπιτάνγκ, Θέος (65' Κυζιρίδης), Νικολιάς, Διαμαντόπουλος

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιώργος Κούτσης): Ταταρίδης, Χιντζίδης, Σκλιοπίδης, Καπίας, Ντόικιτς, Γεωργιάδης (31' Καθάριος), Τσεμπερίδης, Πάτο, Ναστέφσκι, Καρακατσάνης (46' Βελλίνης), Στεφανίδης

Καλαϊτζάκης: "Πάμε να πάρουμε το τρόπαιο"
Σκηνές χάους στην Κολομβία: «Άγρια» επεισόδια με μαχαιριές στις εξέδρες, τουλάχιστον 20 τραυματίες
Καστρίτης: "Σύντομα θα φτάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα"
Αταμάν: "Οι ίδιοι και στον τελικό"