Αγροτικός Αστέρας-Απόλλων 1926 1-1

Μέτα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι, Αγροτικός Αστέρας και Απόλλων 1926, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, για το πρωτάθλημα της Football League.

Η ισοπαλία, βολεύει περισσότερο τον Απόλλωνα καθώς παρέμεινε κοντά στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, Απο την άλλη ο Αγροτικός παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 43 οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, με απευθείας χτύπημα φάουλ του Χιντζίδη. Με το σφύριγμα της λήξης, του ημιχρόνου, ο Τσεμπερίδης, δέχθηκε την κόκκινη κάρτα  για χτύπημα πάνω στον Τσούτση. Ευτυχώς επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και δεν δόθηκε συνέχεια…

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι , μπήκαν αποφασισμένοι, για να ισοφαρίσουν. Πρώτη καλή στιγμή στο 52 με τον Καπετάνο να πασάρει στον Τσούτση, αλλά ο Ταταρίδης απέκρουσε τη μπάλα στο τετ α τετ. Η ισοφάριση ήρθε στο 60, με τον Αναστάσιου, μετά από κόρνερ έγινε κάτοχος της μπάλας και με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 78΄, οι φιλοξενούμενοι, έχασαν σημαντική ευκαιρία για να ισοφαρίσουν. Ο Τσούτσης, από ευνοϊκή θέση σούταρε, αλλά  η μπάλα βρήκε στο δοκάρι!

Οι συνθέσεις:

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Περικλής Αμανατίδης): Ταταρίδης, Καπίας, Ντόικιτς, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Σαμουηλίδης, Γεωργιάδης, Τσεμπερίδης, Καθάριος, Στεφανίδης, Πέεφ.

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 (Παναγιώτης Διλμπέρης): Βρονταράς, Αναστασίου, Γαλανόπουλος, Δήμου, Ευσταθίου, Καπετάνος, Κουρούπης, Μπιτσάκος, Νατσιόπουλος, Παπαστεριανός, Τσούτσης.

Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας)

Βοηθοί: Τσιαμπάζης (Κοζάνης), Χούσκογλου (Θράκης)

La Liga: «Χαστούκι» για την Μπαρτσελόνα από την Οσασούνα
Bundesliga: Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Γερμανίας
Ολυμπιακός-Περιστέρι 79-74: Πρόκριση οι «ερυθρόλευκοι», οι εντυπώσεις στο Περιστέρι
ΠΑΟΚ – Άρης: Χωρίς Κόλεϊ οι γηπεδούχοι, εκτός ο Μάγιο για τους «κίτρινους»