Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός 2-1

Η ομάδα του Ευόσμου κατάφερε να πάρει την φιλική νίκη απέναντι στα «λιοντάρια» με τέρματα των Καρακατσάνη και Μίλιτς, ενώ μείωσε ο Πλιάγκας στο φινάλε για τους φιλοξενούμενους

Έχοντας σαφώς καλύτερη παρουσία στο πρώτο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας επιβλήθηκε στον Εύοσμο του Πανσερραϊκού με 2-1 στο φιλικό που διεξήχθη το Σάββατο (22/11). Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους μόλις στο 15’ ο Καρακατσάνης με προβολή, ενώ 5 λεπτά αργότερα ο Μίλιτς με δυνατό σουτ νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπίμπη. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι στην επανάληψη, μείωσε στο 75’ με τον Πλιάγκα, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι περισσότερο.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Περικλής Αμανατίδης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Κώτσιας, Καπίας, Τριανταφυλλίδης, Καρακατσάνης, Νταμαρλής, Σαμουηλίδης, Πέεφ, Καθάριος, Μίλιτς. Έπαιξαν και οι Κρυστάλλης, Θεοδωρίδης, Καραμπάς, Βαφέας, Βελλίνης, Αθανασιάδης, Χατζηλιάδης, Καραντασιάδης, Γιώτας, Έππας, Μητσιός.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μπίμπης, Σιάκκας, Κασμερίδης, Γαλακτερός, Δ. Τριανταφύλλου, Κ. Τριανταφύλλου, Ρούτσης, Ασλανίδης, Μπονέρης, Ναυρινιάδης, Γκόγκας. Έπαιξαν και οι Παλιούρας, Καψάλης, Μουτεσίδης, Μπαντάκ, Κούτλας, Γιόβτσεφ, Γαϊδαρτζής, Βοσκόπουλος, Πλιάγκας.

Super League: Κρίσιμα ντέρμπι σε Τούμπα και Νέα Φιλαδέλφεια | ΠΑΟΚ-Άρης και ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (29/09) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και ντέρμπι της SL
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (29/09) - «On Fire» για Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό
Stoiximan Super Cup: Το πρώτο… αίμα στη Ρόδο