Αγροτικός Αστέρας –Ολυμπιακός Βόλου 1-1 (photos)

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Αγροτικός Αστέρας και Ολυμπιακός Βόλου.  Ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμιά ομάδα, καθώς οι μεν γηπεδούχοι είναι στον πάτο την βαθμολογίας  ενώ ένα ακόμα στραβοπάτημα, για τους Βολιώτες, που δεν ξεκίνησαν όπως ήθελαν το πρωτάθλημα!

Το αποτέλεσμα μάλλον κρίνεται δίκαιο. Και οι δύο ομάδας κινήθηκαν σε «ρηχά» νερά και ταλαιπώρησαν με το  θέαμα που πρόσφεραν, όσοι έδωσαν το παρών στον Εύοσμο .

Το πρώτο ημίχρονο χαρακτηρίζεται με επιείκεια, απαράδεκτο. Καμία φάση, καμιά προσπάθεια για γκολ, από τις δύο ομάδες.  Μοναδική εξαίρεση, το σουτ του Μαρτίνες στο 32 που μπλόκαρε ο Βοσνιάδης. Από εκεί και πέρα καμιά ευκαιρία, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε, με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, να ανοίγουν  το σκορ και να πετυχαίνουν το πρώτο τους γκολ στο πρωτάθλημα. Ήταν στο 47’, όταν ο Καρακατσάνης σέντραρε και ο Κρυστάλης, με κεφαλιά έκανε το 1-0!

Οι γηπεδούχοι στην συνέχεια προσπάθησαν να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα τους. Σε γενικές γραμμές τα πήγαιναν καλά, καθώς ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να αναπτυχθεί και πάτησε ελάχιστα την περιοχή του Αγροτικού.

Ήρθε όμως η φάση του 78’ που έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Καραντασιάδης, ανέτρεψε τον Μπιανγκ και ο Μαλούτας καταλόγισε πέναλντι.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να το εκτελέσει εύστοχα ο Κούτσι, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Στα υπόλοιπα λεπτά, οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.

Αγροτικός Αστέρας (Π. Διλμπέρης): Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλίδης(60 Χατζηλιαδης), Γεωργιάδης, Καπίας, Παλάσκας(81 Σαμουηλίδης), Σκλιοπίδης, Πέεφ, Κρυστάλλης(72' Βούγιοβιτς), Καρακατσάνης, Βελλίνης

Ολυμπιακός Βόλου (Ν. Παντέλης): Κασμερίδης, Μπιτάνγκ(85' Χιντζίδης), Μέζα(60 Διαμαντόπουλος), Μαρτίνεζ, Πινάρες, Γιαλούσης, Ζέρης, Κούτσι, Κεσίδης(71΄Θέος), Μακρυδημήτρης, Μαργαρίτης

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Λ. Τίκας (Θεσπρωτίας)

Super League, ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: Το μήνυμα της Ένωσης πριν το ντέρμπι - «Δεν έχουμε περιθώριο»
ΠΑΟΚ - Άρης: Τα πλάνα Λουτσέσκου και Μάντζιου για το ντέρμπι - Τα διλήμματα και οι αλλαγές
Super League 2: «Μάχες» σε Νέα Σμύρνη, Αιγάλεω και Λάρισα - Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες
Super League: Κρίσιμα ντέρμπι σε Τούμπα και Νέα Φιλαδέλφεια | ΠΑΟΚ-Άρης και ΑΕΚ-Παναθηναϊκός