«Χαμός» στην Πορτογαλία: Το πέναλτι που γλίτωσε από ήττα την Μπενφίκα στο 97ο λεπτό!
Glomex

Πορτογαλία: «Θύελλα» αντιδράσεων έχει προκαλέσει το πέναλτι που δόθηκε υπέρ της Μπενφίκα στην αναμέτρηση με τη Μορεϊρένσε.

Οι «Αετοί» της Λισαβόνας «φλέρταραν» με τη δεύτερη ήττα τους σε μόλις τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα.

Η Μορεϊρένσε είχε «αγκαλιάσει» τη νίκη, μετά το γκολ του Οφόρι στο 84’, αλλά η Μπενφίκα ισοφάρισε (1-1), στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι το έπραξαν με ένα (τουλάχιστον) αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο, φυσιολογικά, σήκωσε πολλή… σκόνη στην Πορτογαλία

Δείτε στο παρακάτω video το πέναλτι, με το οποίο η Μπενφίκα γλίτωσε την ήττα

Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίθηκε στα πέναλτι η ΑΕΛ – Στην επόμενη φάση Κηφισιά και Καμπανιακός
Παναθηναϊκός: Ρίγη συγκίνησης στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» – Στην οροφή η φανέλα της Ντουμιτρέσκου
Super League, Λαμία - Athens Kallithea 0-0: Άργησαν και… κόλλησαν στο «μηδέν»
Premier League: Η Νότιγχαμ σόκαρε τη Λίβερπουλ, με υπογραφή Χάαλαντ το απόλυτο της Μάντσεστερ Σίτι