Λίβερπουλ: Κερδίζει πόντους ο Τσιμίκας - Τρομερή ενέργεια και ασίστ (video)

Ο Κώστας Τσιμίκας ξεκίνησε βασικός στον φιλικό αγώνα της Λίβερπουλ με την Οσασούνα και άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά με εξαιρετική ασίστ.

Ο τραυματισμός του Ρόμπερτσον ανοίγει τον δρόμο για την ενδεκάδα στον Κώστα Τσιμίκα και ο Έλληνας μπακ αρπάζει την ευκαιρία.

Ο Τσιμίκας αγωνίστηκε για 71 λεπτά και είχε μια εξαιρετική ενέργεια και συνεργασία με τον Μιναμίνο και ασίστ για το 2-0 του Φιρμίνο.

Η Λίβερπουλ επικράτησε εν τέλει με 3-1, με τον Μιναμίνο να κάνει το 1-0 στο 14’ και τον Φιρμίνο να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 41’. Η Οσασούνα μείωσε στο 70ό λεπτό με τον Κίκε.

Δείτε την ασίστ του Τσιμίκα:

Super League 2: Εντός έδρας «μάχες» για τους πρωτοπόρους στο Νότο - Το πρόγραμμα
GBL: Αυλαία στη Θεσσαλονίκη, ντέρμπι από τα παλιά για Πανιώνιο και ΠΑΟΚ - Το πρόγραμμα
Formula 1: Πήρε την pole position για το σπριντ στο Όστιν ο Φερστάπεν
Super League: «Μουδιασμένη» επιστροφή στη δράση λόγω του σοκ με Μπάλντοκ