Premier League: Γκέλα για την Λίβερπουλ (videos+photos)

Απρόσμενη απώλεια βαθμών για την Λίβερπουλ που έμεινε στο 1-1 με την Φούλαμ

Απρόσμενα η Λίβερπουλ άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα της Φούλαμ, μένοντας στο 1-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Premier League. Η πρωταθλήτρια Αγγλίας έχασε έτσι την ευκαιρία να επιστρέψει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, κάνοντας τη ...χάρη στην Τότεναμ. Η Φούλαμ προηγήθηκε με τον Μπόμπι Ράιντ στο 25' και η Λίβερπουλ ισοφάρισε με πέναλτι του Μο Σάλαχ στο 80ο λεπτό.

Στο μεταξύ, η Τότεναμ έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς, καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει, εκτός έδρας, την Κρίσταλ Πάλας (1-1. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε στο 23' με τον Χάρι Κέιν, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 81ο λεπτό με τον Σχλουπ.

Με την ισοπαλία αυτή οι «Σπερς» κινδυνεύουν να χάσουν την πρώτη θέση στη βαθμολογία, αν αργότερα η Λίβερπουλ επιβεβαιώσει τα προγνωστικά και νικήσει στην έδρα της Φούλαμ.

Νωρίτερα, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε στην έδρα της Σαουθάμπτον με 3-0 και παραμένει η μοναδική ομάδα στο νησί χωρίς νίκη από την αρχή της σεζόν! Οι «άγιοι» πήραν τη νίκη με τα γκολ των Ανταμς (34'), Αρμστρομνγκ (62') και Ρέντμοντ (84').

Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, στην Κρήτη δοκιμάζεται ο Παναθηναϊκός
Απίστευτο: Ο Τουανζέμπε της Ίπσουιτς παραλίγο να χάσει τον αντίχειρά του πλένοντας πιάτα
Καιρός: Μυρίζει... μπαρούτι μετά τις 27 Οκτωβρίου - Η πρόβλεψη Χατζηγρίβα και τα νέα δεδομένα
Formula 1: Εύκολα ο Φερστάπεν νίκησε το Sprint στο Όστιν