Ντου στον διαιτητή στο Παναμάς-Μεξικό!!! (photos&video)

Επίθεση δέχθηκε ο ρέφερι του δεύτερου ημιτελικού του Gold Cup μετά το τέλος του αγώνα εξαιτίας των δυο πέναλτι που έδωσε στο Μεξικό, στέλνοντάς το στον τελικό!

Τα διαιτητικά λάθη πληρώνονται ακριβά και ο ρέφερι του δεύτερου ημιτελικού του φετινού Gold Cup, Μαρκ Γκάιγκερ από τις ΗΠΑ, το έμαθε με πολύ άσχημο τρόπο τα ξημερώματα της Πέμπτης! Ο Αμερικανός διαιτητής καταλόγισε δυο «ανύπαρκτα» πέναλτι τα οποία χάρισαν στο Μεξικό τη νίκη-πρόκριση στον μεγάλο τελικό απέναντι στον Παναμά και μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες των αποκλεισμένων έκαναν... ντου στο γήπεδο και τον στρίμωξαν!

Τελικά οι άνθρωποι της ασφάλειας του γηπέδου επενέβησαν και αφού έβγαλαν εκτός γηπέδου δυο παίκτες του Παναμά που ήταν σε έξαλλη κατάσταση, συνόδευσαν τον διαιτητή στα αποδυτήρια χωρίς να συμβεί κάτι περισσότερο.

Για την ιστορία το Μεξικό προκρίθηκε στον τελικό νικώντας 2-1 στην παράταση. Στο 57’ ο Τόρες Ρομάν έδωσε προβάδισμα στον Παναμά αλλά στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα (!!!) ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Μεξικό. Ο Γκουαρδάδο ευστόχησε και έστειλε το ματς στην παράταση όπου ο Γκάιγκερ «χτύπησε» ξανά, δίνοντας δεύτερο πέναλτι στο Μεξικό στο 106’ με τον Γκουαρδάδο να ευστοχεί ξανά και να «σφραγίζει» την πρόκριση της ομάδας του στον τελικό!

Επίδομα Θέρμανσης: Τα κριτήρια, οι δικαιούχοι και ποσά που θα λάβουν για το 2024-2025
Επεισόδια στην Ολλανδία πριν το Τβέντε-Φενέρμπαχτσε
Europa League: Τριάρα Ολυμπιακού, ήττα «μαχαιριά» για ΠΑΟΚ - Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία
Conference League: Εντυπωσιακοί Κύπριοι με δύο τεσσάρες – Όλα τα αποτελέσματα