Ευρωπαϊκό Νέων: Στον τελικό η Ισπανία!

Η Ισπανία θα είναι αντίπαλος της Ρωσίας στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων, που θα διεξαχθεί την Κυριακή 19 Ιουλίου στην Κατερίνη.

Οι νεαροί Ίβηρες νίκησαν απόψε τους "τρικολόρ" στην πρωτεύουσα της Πιερίας με 2-0, χάρις σε ισάριθμα γκολ του Μάρκο Ασένθιο στο 88ο και το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Σουηδός διαιτητής της συνάντησης, Αντρέας Έκμπεργκ, έδειξε κίτρινη κάρτα στους Κίλιτς, Ντεμπελέ, Λ. Ερνάντες και Μερίνο.

ΓΑΛΛΙΑ (Πατρίκ Γκοναλόν): Εσκαλέ, Φουλζινί (90΄+ Τουράμ), Ντιακαμπί, Ντιαλό, Λ. Ερνάντες, Κεμέν, Κίλιτς (88΄ Τουσάρ), Κομάν, Μπλιν, Κορνέ, Ζιρασί (72΄ Ντεμπελέ)

ΙΣΠΑΝΙΑ (Λουίς Ντε Λα Φουέντε): Σιβέρα, Καρικόλ, Μερέ, Βαγέχο, Μπόρχα, Μερίνο (90΄ Σεΐκ), Σεμπάλος, Ασένθιο, Ερνάντες, Μαγιοράλ (90΄+ Κ. Φερνάντες), Πεντράθα (68΄ Ναχουέλ)

Σοκ με τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο - Νοκ άουτ για την υπόλοιπη σεζόν
Επίδομα Θέρμανσης: Τα κριτήρια, οι δικαιούχοι και ποσά που θα λάβουν για το 2024-2025
Επεισόδια στην Ολλανδία πριν το Τβέντε-Φενέρμπαχτσε
Europa League: Τριάρα Ολυμπιακού, ήττα «μαχαιριά» για ΠΑΟΚ - Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία