Κόκκινες με το… τσουβάλι (video)

Τρομερό σκηνικό στο Περού με διαιτητή να αποβάλει τέσσερις παίκτες και τον προπονητή της Αλιάντσα Λίμα σε λιγότερο από τρία λεπτά!

Τα συγχαρητήρια της ομοσπονδίας διαιτητών του Περού έλαβε τηλεφωνικά και μέσω Facebook ο διαιτητής Ραμόν Μπλάνκο για τον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε τον αγώνα της Αλιάντσα Λίμα με τη Ρεάλ Γκαρκιλάσο. Συγκεκριμένα, ο Περουβιανός ρέφερι απέβαλε τέσσερις ποδοσφαιριστές της Αλιάντσα Λίμα και τον προπονητή της μέσα σε λιγότερο από τρία λεπτά!

Όλα ξεκίνησαν όταν η Γκαρκιλάσο πήρε προβάδισμα (σ.σ. το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα και νίκησε 1-0), με τους παίκτες της Αλιάντσα να… τρελαίνονται! Αυτό είχε ως συνέπεια να αρχίσουν να μοιράζουν κλωτσιές και αγκωνιές στους αντιπάλους τους και η κατάσταση ξέφυγε από το φυσιολογικό σε μερικά δευτερόλεπτα.

Δυο παίκτες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια άμεσα, οι Γκάμπριελ Κόστα και Μάρκος Μίερς. Ακολούθησε δευτερόλεπτα μετά ο Πάμπλο Μίγκεθ, για να αποβληθεί τελευταίος ο Κριστιάν Κουέβα επειδή έσπρωχνε τον διαιτητή προσπαθώντας να τον εμποδίσει από το να αποβάλει τους συμπαίκτες του.

Το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε όταν μαινόμενος ο τεχνικός της Αλιάντσα Λίμα Γκιγέρμο Σανγκουϊνέτι μπήκε στο γήπεδο φωνάζοντας στον διαιτητή και αποβλήθηκε.

ΠΑΟΚ: Επιστροφή Κόλεϊ στην αποστολή
Euroleague: Ο «πράσινος» Λεσόρ κι ο «ερυθρόλευκος» Ράιτ πρωταγωνιστούν στο πρώτο Top-10 της σεζόν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Το νέο mobile app φέρνει την απόλυτη ψηφιακή εμπειρία στους φιλάθλους!
Θλίψη στην Πορτογαλία: Πέθανε ο Ντάνιελ Γκιμαράες