Γαλλία - Βραζιλία 1-3 (videos)

Εντυπωσιακό φιλικό παιχνίδι στο «Σεντ Ντενι», με τη Βραζιλία να επικρατεί 3-1 των Γάλλων με ανατροπή και μεγάλη εμφάνιση!

Μια... άτυπη ρεβάνς για τον χαμένο τελικό του 1998 πήραν οι Βραζιλιάνοι, οι οποίοι παρότι έμειναν πίσω στο σκορ μπόρεσαν να κερδίσουν 3-1 και με καλή εμφάνιση τους Γάλλους, μέσα στο Σταντ ντε Φρανς του Παρισιού! Η ομάδα του Κάρλος Ντούνγκα έφερε το ματς στα ίσα πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο... έκανε πλάκα βάζοντας ακόμα δυο τέρματα.

Η Γαλλία του Ντιντιέ Ντεσάμπ άρχισε καλά το ματς και μόλις στο 20' πήρε προβάδισμα με τον Ράφαελ Βαράν. Η απάντηση από τη Βραζιλία ήρθε στο 20' του αγώνα, με τον Όσκαρ να κάνει το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Βραζιλιάνοι μπήκαν πολύ καλύτερα και στο 57' ο Νεϊμάρ βρήκε δίχτυα για το 2-1 των «καριόκας». Στο 69' ήρθε ένα ακόμα γκολ από τον Λουίς Γκουστάβο, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 υπέρ της Βραζιλίας.

Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάμπ): Μανταντάν, Σανιά, Βαράν, Σακχό, Εβρά, Σισοκό (74' Κοντόγκμπια), Σναϊντερλίν, Ματουιντί (84' Ζιρού), Βαλμπουενά (82' Παγιέ), Γκριζμάν (74' Φεκίρ), Μπενζεμά

Βραζιλία (Κάρλος Ντούνγκα): Τζέφερσον, Ντανίλο, Τιάγκο Σίλβα, Μιράντα, Λουίς Φιλίπε, Λουίζ Γκουστάβο (90' Φερναντίνιο), Ελίας (90' Μαρσέλο), Όσκαρ (86' Σόουζα), Γουίλιαν (83' Ντέγκο Κόστα), Φιρμίνιο (88' Λουίς Αντριάνο), Νεϊμάρ