Αργεντινή: Βομβάρδισαν τον διαιτητή με  …χαρτί τουαλέτας (video)

Αργεντινή: Βομβάρδισαν τον διαιτητή με …χαρτί τουαλέτας (video)

Ένα εξαιρετικά περίεργο  επεισόδιο σημειώθηκε  χθες  στο γήπεδο «Νουέβο Μονουμεντάλ» της πόλης Ραφαέλα στη διάρκεια της αναμέτρησης της τοπικής Ατλέτικο με την Ροζάριο Σεντράλ για την 6η αγωνιστική του αργεντίνικου πρωταθλήματος.

Πιο συγκεκριμένα  με το σκορ να είναι 1-0 υπέρ των γηπεδούχων και ενώ απέμεναν δύο λεπτά για να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος του αγώνα ο διαιτητής της αναμέτρησης Χερμάν Ντελφίνο δέχθηκε ένα κτύπημα στ σώμα από …ρολό χαρτιού που εκτοξεύτηκε από την εξέδρα.
Ο διαιτητής  σωριάστηκε αμέσως μετά το έδαφος και το παιχνίδι διεκόπη για έξι λεπτά για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες πριν συνεχιστεί ο αγώνας που ολοκληρώθηκε με την φιλοξενούμενη ομάδα να καταφέρνει να φθάσει στο β’ μέρος στην ισοφάριση.
«Με κτύπησε στο στήθος και μου έκοψε την ανάσα. Θα συνεχίσουμε το παιχνίδι αλλά το επόμενο αντικείμενο που θα πέσει στον αγωνιστικό χώρο θα διακόψω το παιχνίδι» δήλωσε  στην κάμερα της τηλεοπτικής εκπομπής «Futbol Para Todos» ο διαιτητής  λίγο πριν πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Είναι το 2ο ανάλογο επεισόδιο στην Αργεντινή εφέτος με την Ροζάριο Σεντράλ να έχει ήδη εκτίσει ποινής μίας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών μετά  τον τραυματισμό  του τεχνικού της Τίγκρε  Γκουστάβο Άλφαρο  επίσης από αντικείμενο το οποίο εκτοξεύτηκε από την εξέδρα.

ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Πρέπει να ντρέπονται όσοι αντιμετωπίζουν έτσι εμάς και τον κόσμο μας»
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: «Δεν μας δόθηκε καθαρό πέναλτι» - Η φάση που «μπλόκαρε» ο Ρέτσος (vid)
Βαθμολογία Super League: Μόνος πρώτος ο ΠΑΟΚ, στο -7 ο Παναθηναϊκός μετά το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
GBL: Επιστροφή στα… σαλόνια με νίκη για τον Πανιώνιο