Ρουκέτα από το Ομάν (video)

Ένα πραγματικά εντυπωσιακό γκολ έδωσε τη νίκη 2-1 στην Αλ Ναντά στην αναμέτρηση με την Αλ Γουαντά για το AFC Cup (το αντίστοιχο … Europa League της Ασίας).

Το ματς ήταν στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της 2ης τη τάξει διοργάνωσης της εν λόγω ηπείρου και η πρωταθλήτρια του Ομάν  προηγήθηκε στο 15’ με τον Μοχάμεντ Τζάαφ αλλά οι Σύριοι ισοφάρισαν με τον Ελί Σεΐχ λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους.
Τελικά η φιλοξενούμενη ομάδα έφθασε στη νίκη με ένα εξαιρετικό σουτ του  Σαλίμ Αλ Σαμσί στα μέσα του β’ μέρους  ενώ εξίσου εντυπωσιακός  πέραν της εκτέλεσης του σκόρερ ήταν και ο πανηγυρισμός ενός συμπαίκτη του.

Super League 2: Πρώτη νίκη για την Ηλιούπολη – Αποτελέσματα, highlights, βαθμολογίες
Θρήνος στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο σπουδαίος Ολλανδός, Γιόχαν Νέσκενς
Λαϊκό Λαχείο: Όλοι οι λήγοντες κερδίζουν στην κλήρωση της Τρίτης - Mοιράζει συνολικά κέρδη 2,7 εκατ.
Super League 2: «Διπλό» στη Ρόδο ο Καμπανιακός, πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις ο Αστέρας Β'