Φιλική νίκη για Κολομβία στην Αγγλία, ισοπαλία για Γαλλία (videos)

Στο «Κρέιβεν Κότατζ» της Φούλαμ, η Κολομβία επικράτησε των ΗΠΑ με 2-1, ενώ η Γαλλία αρκέστηκε σε 1-1 με την Αλβανία στη Ρεν.

Στο φιλικό επί αγγλικού εδάφους, οι Αμερικανοί προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με πέναλτι του επιθετικού της αγγλικής Σάντερλαντ, Τζόζι Άλτιντορ, ο οποίος συμπλήρωσε 25 γκολ με τη φανέλα της εθνικής του, αλλά οι Νοτιοαμερικανοί ισοφάρισαν στο 61ο με τον Κάρλος Μπάκα και ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 87ο με τον Τεό Γκουτιέρεζ. Από την πλευρά τους, οι διοργανωτές του EURO 2016 προβλημάτισαν με την απόδοσή τους στο πρώτο ημίχρονο και έμειναν πίσω στο σκορ, όταν ο Μερτζίμ Μαβράι της Κολωνίας βρήκε δίχτυα με κεφαλιά στο 40ό, αλλά βελτιώθηκαν στο δεύτερο και ισοφάρισαν στο 73ο με τον Αντουάν Γκριζμάν.

Τζορτζ Μπάλντοκ: Το σπαρακτικό «αντίο» των συμπαικτών του στον Παναθηναϊκό (pics)
Τζορτζ Μπάλντοκ: Συγκλονισμένα και τα διεθνή ΜΜΕ - Το «αντίο» του Χάρι Μαγκουάιρ
Τζορτζ Μπάλντοκ: Ιατροδικαστής και τοξικολογικές ρίχνουν φως στον θάνατό του - Πού θα γίνει η κηδεία
Παναθηναϊκός, Γιαννακόπουλος και ΟΑΚΑ γράφουν ιστορία!