Αργεντινή: Στραβοπάτημα για Νιούελς Ολντ Μπόις (video)

Με τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Νάτσο Σκόκο, στη βασική ενδεκάδα, οι Νιούελς Ολντ Μπόις παραχώρησαν 1-1 στη Χιμνάσια Λα Πλάτα.

Το ματς ήταν το μοναδικό αποψινό του Inicial της Αργεντινής, που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα. Ο 33χρονος Μάξι Ροντρίγκεζ άνοιξε το σκορ για τους «λεπρούς» στο 48ο λεπτό, αλλά ο Οσβάλντο Μπαρσοτίνι ισοφάρισε στο 59, ενώ συνολικά οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους στον αγωνιστικό χώρο. Ούτε η δεύτερη κίτρινη στον Χουάν Κουιρόγκα στο 90ό λεπτό επέτρεψε στους Ολντ Μπόις να κάνουν το «2Χ2» στη νέα σεζόν.