Μπάγερν Μονάχου: «Μάθημα» από τους επίλεκτους του MLS (video)

Ήττα με 2-1 γνώρισε η γερμανική Μπάγερν στο Πόρτλαντ των ΗΠΑ από τους επίλεκτους του MLS.

Μπήκε μπροστά στο σκορ από το 8ο λεπτό με πανέμορφο γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, αλλά λύγισε απέναντι στους MLS All Stars, οι οποίοι έδειξαν πάθος, που κρίθηκε υπερβολικό από τον εκνευρισμένο Πεπ Γκουρντιόλα. Είναι χαρακτηριστικό πως ο προπονητής του γερμανικού συλλόγου αρνήθηκε να χαιρετίσει τους αντιπάλους με το πέρας της φιλικής αναμέτρησης όντας ενοχλημένος από τα σκληρά μαρκαρίσματα. Όσον αφορά την ανατροπή, ο φορμαρισμένος Μπράντλι Ράιτ-Φίλιπς των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς ισοφάρισε με «βόμβα» στο 51ο λεπτό και ο Λάντον Ντόνοβαν των Λος Άντζελες Γκάλαξι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 70ό έπειτα από ωραία ασίστ του 28χρονου Αργεντινού μέσου των Πόρτλαντ Τίμπερς, Ντιέγκο Βαλέρι.

Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις: Συνελήφθη υπάλληλος ασφαλείας του ΣΕΦ από την ΕΛ.ΑΣ.
Nations League: Συνέχισαν με νίκες Πορτογαλία, Ισπανία, Σερβία
Παναθηναϊκός: Σαρωτικός ο Ουναΐ με το Μαρόκο - Πέτυχε δύο γκολ και έδωσε μία ασίστ (vids)
Volley League Γυναικών: Πρεμιέρα στην ΕΡΤ με Παναθηναϊκός – Θέτις | Πότε ξεκινά το πρωτάθλημα