Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Φιλικός τίτλος στις ΗΠΑ (videos)

Στο Μαϊάμι των ΗΠΑ συγκρούστηκαν οι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ με τους «κόκκινους διαβόλους» να επικρατούν με 3-1.

Το ματς αποτέλεσε τον τελικό του φιλικού International Champions Cup, στο οποίο πήρε μέρος και ο Ολυμπιακός, ενώ αμφότερες οι αγγλικές ομάδες έδειξαν σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει των επίσημων αγώνων της επερχόμενης σεζόν. Έπειτα από σειρά ευκαιριών στα πρώτα λεπτά, οι «κόκκινοι» προηγήθηκαν με πέναλτι του Στίβεν Τζέραρντ στο 14ο λεπτό, ενώ στο 35ο ο Ραχίμ Στέρλινγκ μάλλον έπρεπε να κερδίσει δεύτερο πέναλτι και να ευνοήσει 2-0 υπέρ της ομάδας του, αλλά ο διαιτητής αγνόησε μαρκάρισμα του Άντερ Ερέρα σε βάρος του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γιουνάιτεντ ανέτρεψε το σκηνικό παίζοντας και καλό ποδόσφαιρο, καθώς ο Ουέιν Ρούνεϊ ισοφάρισε στο 55ο λεπτό με ωραίο σουτ και ο Χουάν Μάτα ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 57ο. Ακολούθησε το 3-1 με τον Τζέσι Λίνγκαρντ στο 88ο έπειτα από μία ακόμα πανέμορφη επίθεση της ομάδας του Λουίς Φαν Χάαλ, που εξασφάλισε τον πρώτο τίτλο του ως προπονητής των «μπέμπηδων».

Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις: Συνελήφθη υπάλληλος ασφαλείας του ΣΕΦ από την ΕΛ.ΑΣ.
Nations League: Συνέχισαν με νίκες Πορτογαλία, Ισπανία, Σερβία
Παναθηναϊκός: Σαρωτικός ο Ουναΐ με το Μαρόκο - Πέτυχε δύο γκολ και έδωσε μία ασίστ (vids)
Volley League Γυναικών: Πρεμιέρα στην ΕΡΤ με Παναθηναϊκός – Θέτις | Πότε ξεκινά το πρωτάθλημα