Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Στα πέναλτι την Ίντερ (videos)

Έπειτα από βαρετό 0-0 στο Μέριλαντ των ΗΠΑ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε την Ίντερ στα πέναλτι με 5-3.

Άστοχη εκτέλεση του 28χρονου αμυντικού, Μάρκο Αντρεόλι, ακολουθήθηκε από τη νικητήρια του 30άχρονου Σκοτσέζου μέσου, Ντάρεν Φλέτσερ. Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε το 90λεπτο του πρώτου από τα δύο σημερινά ματς του International Champions Cup, παρά την υπεροχή των Άγγλων. Με ωραίες επιθετικές ενέργειες εντυπωσίασαν το κοινό σε κομμάτια του παιχνιδιού, αλλά γενικότερα αναλώθηκαν σε χαμένες ευκαιρίες και απαίτηση για πέναλτι στο 82ο λεπτό έπειτα από ανατροπή του 24χρονου Τομ Κλέβερλι μέσα στη μεγάλη περιοχή της Ίντερ, ενώ αξίζει να σημειωθεί επίσης πως αμφότερες οι ομάδες ζημιώθηκαν αγωνιστικά από τις αλλαγές των δύο προπονητών από το ξεκίνημα και στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Άρη, ΠΑΟΚ, Κολοσσό και Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Αυτοί «σφυρίζουν» στη Μαδρίτη
Σουηδία: Η εισαγγελία δεν αναφέρει τον Εμπαπέ στην υπόθεση βιασμού
«“Πνίγηκε” στον Σηκουάνα» ο Παναθηναϊκός, «μαγεία» ο Ολυμπιακός - Τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων