Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Δεκάλεπτο ξέσπασμα στη Ρόμα (video)

Τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ξεχώρισαν στο φιλικό 3-2 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Ρόμα.

Το πρώτο από το δύο σημερινά φιλικά ματς του International Champions Cup, στο οποίο παίρνει μέρος και ο Ολυμπιακός, έγινε στο Ντένβερ και κρίθηκε στα τελευταία δέκα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Τα πρώτα 35 κύλησαν χωρίς συγκινήσεις και υπεροχή του ιταλικού συλλόγου, αλλά στο 36ο οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν με καταπληκτικό σουτ του Ουέιν Ρούνεϊ.

Ο 28χρονος στράικερ δημιούργησε και το 2-0 του Χουάν Μάτα στο 39ο, ενώ στο 45ο ευστόχησε σε πέναλτι. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου επανήλθε το σκηνικό των πρώτων 35 λεπτών της αναμέτρησης, αλλά στο 75ο ο Μίραλεμ Πιάνιτς μείωσε σε 3-1 με τρελό σουτ από το κέντρο του «Mile High», ενώ στο 89ο ο Φραντσέσκο Τότι σε 3-2 με πέναλτι.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Επέστρεψαν Στρακόσα, Ελίασον, ακολουθεί ο Κοϊτά – Ταυτοποιήστε εγκαίρως το εισιτήριό σας
Εθνική Ελλάδας: Με Κάρσλεϊ στο ΟΑΚΑ η Αγγλία! – Επίσημη η πρόσληψη Τούχελ, αλλά από του… χρόνου
Παναθηναϊκός AKTOR: Από 10 ευρώ τα εισιτήρια για τον αγώνα με την ΑΕΚ - Ξεκίνησε η διάθεση
Euroleague: Χωρίς… ανάσα Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός – Πότε παίζουν οι «αιώνιοι»