CONCACAF Champions League: Συμπλήρωσε την τετράδα η Αλαχουελένσε (video)

Μετά την πρόκριση τριών μεξικανικών συλλόγων, η Αλαχουελένσε συμπλήρωσε την τετράδα του CONCACAF Champions League κερδίζοντας με 2-0 την Αράμπε Γιουνίντο μέσα στον Παναμά.

Το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων έληξε 0-0, αλλά από το 5ο λεπτό του επαναληπτικού ο 32χρονος διεθνής από την Ονδούρα, Τζέρι Παλάσιος, έβαλε τους Κοσταρικανούς μπροστά στο σκορ με 1-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες και γενικά το ματς ήταν ισορροπημένο, αλλά στο 58ο λεπτό ο Κοσταρικανός Τζόναθαν Μακ Ντόνλαντ «καθάρισε» την πρόκριση διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα με κεφαλιά.

Παρακάτω το υπόλοιπο πρόγραμμα του CONCACAC Champions League:

Προημιτελικοί
1. Λος Άντζελες Γκάλαξι (Η.Π.Α.)-ΤΙΧΟΥΑΝΑ (ΜΕΞΙΚΟ) 1-0 και 2-4
2. Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι (Η.Π.Α.)-ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ (ΜΕΞΙΚΟ) 1-0 και 1-5
3. ΑΛΑΧΟΥΕΛΕΝΣΕ (ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ)-Αράμπε Γιουνίντο (Παναμάς) 0-0 και 2-0.
4. Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς (Η.Π.Α.)-ΤΟΛΟΥΚΑ (ΜΕΞΙΚΟ) 1-1 και 1-1 (4-5 στα πέναλτι)

Ημιτελικοί (01-03/04 και 08-10/04)
Τιχουάνα (Μεξικό)-Κρουζ Αζούλ (Μεξικό)
Αλαχουελένσε (Κόστα Ρίκα)-Τολούκα (Μεξικό)

Τελικοί (15-17/04 και 22-24/04)
Νικητές ημιτελικών

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV.

Κινδύνεψε ο Λεμπρόν Τζέιμς από σκορπιό στο δωμάτιο του ξενοδοχείου
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο πιο ακριβοπληρωμένος ποδοσφαιριστής για το 2024 – Υπερδιπλάσια κέρδη από Μέσι!
Βαθμολογία Euroleague: Δεύτερη ήττα ο Παναθηναϊκός AKTOR - Απίστευτη ανατροπή η Ζαλγκίρις