Άρης Ακροποτάμου – Αγροτικός Αστέρας 0-2

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας σημείωσε ο Αγροτικός Αστέρας καθώς πήρε την πρόκριση από τον Άρη Ακροποτάμου πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 2-0.

Ο Αστέρας από το πρώτο λεπτό έδειξε ότι ήθελε το αποτέλεσμα και την νίκη και με ασφυχτική πίεση έκλεισε τον Άρη στην εστία του. Όσο περνούσε ο χρόνος όλα έδειχναν ότι το 0-0 θα ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος ο Μπεκιάρης είχε διαφορετική άποψη και με όμορφη κεφαλιά έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Κώστα Καραμπετάκη με πεσμένη ψυχολογία, μπήκε να αλλάξει την ροη του αγώνα, προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να καταφέρει πολλά πράγματα. Αντίθετα με τους «σταχυοφόρους», που στο 65’ με θαυμάσιο πλάσε του Παπαζίκου διπλασίασαν τα τέρματα της ομάδας και «κλείδωσαν» την νίκη και την πρόκριση στον τελικό του 1ου ομίλου.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: (Κώστας Καραμπετάκης): Κωνσταντάκος, Ρετσινάς (58΄ Δούμπλατζης), Κάμπατζης, Τσέπα, Δρούζας (51΄ Αποστολίδης), Σολακίδης, Σαϊνίδης, Καραγιαννίδης, Σεφερίδης (81΄ Κωνσταντινίδης), Σακκόπουλος, Φίλων

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: (Παναγιώτης Διλμπέρης): Ταταρίδης, Χατζηλιάδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης, Γκρμαν, Σαμουηλίδης, Γεωργιάδης, Παπατζίκος, Λαζαρίδης (66΄ Παπαδόπουλος), Μπεκιάρης (86΄ Κρυστάλλης), Αθανασιάδης (81΄ Θεοδωρίδης)

Ελπιδοφόρο αστέρι του NBA σταματάει το μπάσκετ για να γίνει ιερέας μετά από οικογενειακή τραγωδία
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Συγκινεί για τα 7 χρόνια από τον θάνατο του πατέρα του
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το τελευταίο ματς της αγωνιστικής για τη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR: Και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα