Brasileiro: Τυχερή η Σάντος (video)

Απώλεσε πολλές ευκαιρίες η Ιντερνασιονάλ του Νάτσο Σκόκο και γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σάντος σε παιχνίδι του Brasileiro.

Παρά την κυριαρχία των γηπεδούχων, η Σάντος μπήκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Τιάγκο στο 28ο λεπτό, αλλά μέχρι το 32ο υποχρεώθηκε να κάνει δύο αλλαγές, αφού οι Άλαν και Τζίβα τραυματίστηκαν. Παρά τις αντιξοότητες και την ανωτερότητα της ομάδας του πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Σκόκο, ο Ρενάτο Αμπρέου διαμόρφωσε το 2-0 με εκτέλεση φάουλ στο 66ο λεπτό.

Το μόνο που κατέφερε η Ιντερνασιονάλ ήταν να μειώσει σε 2-1 με πέναλτι του Αντρές Ντ’ Αλεσάντρο στο 75ο λεπτό, ενώ στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε ο Φαμπρίτσιο με δεύτερη κίτρινη κατόπιν διαμαρτυριών στον διαιτητή της αναμέτρησης. Με την ήττα, οι «κόκκινοι» έμειναν στους 30 βαθμούς και επέτρεψαν στη Σάντος να συμπληρώσει 28.