Brasileiro: «Γρήγορος» Σκόκο στο Ρίο (videos)

Η Ιντερνασιονάλ απέσπασε 3-3 στην έδρα της Μποταφόγκο, καθώς ο Νάτσο Σκόκο πέτυχε δύο γκολ και ο Φαμπρίτσιο ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Οι πρωτοπόροι του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με γκολ του Βιτίνιο ύστερα από κόρνερ του Κλάρενς Ζέεντορφ, αλλά ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ πέτυχε δύο τέρματα εντός του 32ου και του 33ου λεπτού! Το 2-2 σημειώθηκε με πέναλτι του Ζέεντορφ στο 64ο λεπτό, ενώ στο 74ο ο 19χρονος Βιτίνιο ξανάβαλε την Μποταφόγκο μπροστά στο σκορ με ωραίο σουτ και ολοκλήρωσε τη δεύτερη ανατροπή της αναμέτρησης. Εν τέλει, όμως, στο 94ο λεπτό ο Φαμπρίτσιο διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Νωρίτερα, η Σάο Πάολο συμπλήρωσε σερί ένδεκα αγώνων του Brasileiro χωρίς νίκη, καθώς παραχώρησε 1-1 στην Ατλέτικο Παραναένσε. Προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με τον 19χρονο Ροντρίγκο Κάιο, αλλά στη συνέχεια υποχώρησε αγωνιστικά. Στο 37ο λεπτό ο Πάουλο Μπάιερ ισοφάρισε με πέναλτι και οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν ευκαιρίες και για νίκη.

8

Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Euroleague: Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής – Πότε παίζουν Παναθηναϊκός AKTOR, Ολυμπιακός
Champions League: Επιστροφή στη δράση με Ρεάλ Μαδρίτης - Ντόρτμουντ | Το τηλεοπτικό πρόγραμμα
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (22/10) - «Αέρας» ο Παναθηναϊκός AKTOR
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (22/10) - Πού θα δείτε τις ματσάρες στο Champions League