MLS: Χατ τρικ για Ντόνοβαν (videos)

Το τέταρτο χατ τρικ στης καριέρας του στο MLS πέτυχε ο Λάντον Ντόναβαν, αλλά οι Λος Άντζελες Γκάλαξι αρκέστηκαν σε εκτός έδρας 3-3 με το Ντάλας.

Ο Αμερικανός διεθνής ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και διαμόρφωσε το 3-2 με γκολ στο 73ο και στο 82ο λεπτό, αλλά στο 86ο ο Μπλας Πέρεζ διπλασίασε τα τέρματά του και χάρισε την ισοπαλία στους Τεξανούς. Συγκεκριμένα «σύλλεξε» απομάκρυνση του Όμαρ Γκονζάλεζ και ο 32χρονος διεθνής με τον Παναμά «πυροβόλησε» τον Κάρλο Κουντιτσίνι.

Παράλληλα, οι Κολοράντο Ράπιντς πήραν 1-1 στην έδρα της Σίβας ΗΠΑ με καταπληκτική κεφαλιά του Μάρτιν Ριβέρο στο 80ό λεπτό. Προηγήθηκε αποβολή του Τρίσταν Μπόεν των γηπεδούχων στο 63ο λεπτό επειδή… έφτυσε αντίπαλό του, ενώ κόκκινη αντίκρισε επίσης ο Γκάμπριελ Φαρφάν της Σίβας στο 33ο λεπτό, καθώς πάτησε τον Σέιν Ο’ Νιλ. Επίσης, στο 49ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τόνι Κάσιο των Ράπιντς!