Ρεάλ Μαδρίτης: Αφιερώσεις του Ρονάλντο στον Μουρίνιο (videos)

H Ρεάλ Μαδρίτης κατέκτησε την πρώτη θέση του φιλικού International Champions Cup επικρατώντας με 3-1 της Τσέλσι, αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε… σοβαρότερες δουλειές.

Πριν το ματς, που διεξήχθη στο Μαϊάμι των Η.Π.Α., ο Ζοσέ Μουρίνιο, υποστήριξε πως έχει συνεργαστεί με αρκετούς «τεράστιους» παίκτες, ανάμεσα στους οποίους είναι ο… κανονικός Ρονάλντο. Θέλησε να ξεκαθαρίσει πως δεν του λείπει ο 28χρονος Πορτογάλος της «βασίλισσας», αν και επέστρεψε στην Τσέλσι, αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο απάντησε με άριστη εκτέλεση φάουλ, την οποία αφιέρωσε στον πρώην προπονητή του…

Το επίμαχο γκολ καταγράφηκε στο 31ο λεπτό, ενώ στο 57ο ο Πορτογάλος διεθνής διπλασίασε τα τέρματά του με δυνατή κεφαλιά. Νωρίτερα, στο 14ο λεπτό, ο Μαρτσέλο άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ, ενώ στο 16ο ισοφάρισε ο 26χρονος Ραμίρεζ.

Στον μικρό τελικό, η Μίλαν πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και κέρδισε τους Λος Άντζελες Γκάλαξι με 2-0. Το σκορ άνοιξε από το 17ο λεπτό, όταν βρήκε δίχτυα ο Μάριο Μπαλοτέλι, ενώ ο Εμπαγιέ Νιάνγκ «ζωγράφισε» στο 40ό λεπτό, ώστε να σημειώσει το 2-0.

ΠΑΟΚ: Πειθαρχική δίωξη για το ντέρμπι με την ΑΕΚ