Ρεάλ Μαδρίτης: Με Ρονάλντο σε αμερικανικό τελικό (videos)

Η Ρεάλ Μαδρίτης κατέβαλε με 2-1 την αγγλική Έβερτον έχοντας κορυφαίο τον Κριστιάνο Ρονάλντο και προκρίθηκε στον τελικό του International Champions Cup.

Πρόκειται για φιλική διοργάνωση, που γίνεται στις Η.Π.Α. Στην προκειμένη, το ματς έγινε στο Λος Άντζελες και ο προαναφερόμενος 28χρονος Πορτογάλος άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, πριν δημιουργήσει το γκολ του Μεσούτ Εζίλ στο 31ο. Στο 61ο λεπτό μείωσε ο Νίκιτσα Γέλαβιτς, αλλά η ομάδα του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Κέβιν Μιραλάς, που έπαιξε μέχρι το 83ο λεπτό, δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή, οπότε θα διεκδικήσει την 3η θέση του τουρνουά.

Την 5η θα διεκδικήσουν οι Λος Άντζελες Γκάλαξι του MLS, αφού κατέβαλαν την ιταλική Γιουβέντους με 3-1 χάρη σε γκολ των Όμαρ Γκονζάλεζ, Λάντον Ντόνοβαν και Ρόμπι Κιν, ενώ για τους ηττημένους ο Αλεσάντρο Μάτρι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 στο 39ο λεπτό. Τέλος σημειώνουμε πως αύριο Μίλαν και Τσέλσι θα δώσουν (05/08, 01:30) φιλικό για τις θέσεις 1-4, ενώ οι Βαλένθια και Ίντερ θα τεθούν αντιμέτωποι (04/08, 23:00) στο πλαίσιο των θέσεων 5-8.

ΠΑΟΚ: Πειθαρχική δίωξη για το ντέρμπι με την ΑΕΚ