Τσέλσι: Στα γρήγορα την Ίντερ (videos)

Ενώπιον 41,983 θεατών στο «Lucas Oil Stadium» της Ιντιανάπολις των Η.Π.Α., η Τσέλσι κατέβαλε με 2-0 την Ίντερ σε φιλικό προετοιμασίας.

Η αγγλική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό, αφού ο Όσκαρ βρήκε δίχτυα με πανέμορφο σουτ, ενώ στο 23ο λεπτό ο Εντέν Αζάρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχο πέναλτι. Οι δύο κόουτς έκαναν αρκετές αλλαγές στο ημίχρονο, αλλά το δεύτερο 45λεπτο συνδυάστηκε με αποβολή του Ούγκο Καμπανιάρο, όχι με άλλο γκολ, οπότε η Τσέλσι έφτασε σχετικά εύκολα στην τελική τετράδα του φιλικού International Champions Cup.

Σε άλλο ματς, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 3-1 των Λος Άντζελες Γκάλαξι στο Φίνιξ. Δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ο Καρίμ Μπενζεμά με τη καταλυτική βοήθεια του 21χρονου Ίσκο, ενώ ο Άνχελ Ντι Μαρία άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό. Μεσολάβησε μείωση του σκορ σε 2-1 από τον σύλλογο του MLS, καθώς ο Χοσέ Βιγιαρέαλ πέτυχε το γκολ της βραδιάς στο 63ο λεπτό.