Ρόμα: Εύκολη φιλική νίκη με τους επίλεκτους του MLS (video)

Με τον πρώην αμυντικό του Ολυμπιακού και της Ξάνθης, Βασίλη Τοροσίδη, στη βασική ενδεκάδα, η Ρόμα κέρδισε με 3-1 τους επίλεκτους του MLS.

Το ματς έγινε στο Κάνσας Σίτι των Η.Π.Α. και το σκορ άνοιξε από το τρίτο λεπτό χάρη σε γκολ του 23χρονου Κέβιν Στρούτμαν. Ακολούθησε ο Αλεσάντρο Φλορέντζι στο 46ο λεπτό, ενώ ο Τάλο Γκάντζι διαμόρφωσε το 3-0 στο 67ο λεπτό. Οι All Stars του MLS, που μεταξύ άλλων χρησιμοποίησαν τους Τιερί Ανρί και Μάρκο Ντι Βάιο, πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 91ο λεπτό με τον Ομάρ Γκονζάλεζ.

Στο ημίχρονο του αγώνα ανακοινώθηκε πως το MLS θα περιέχει 24 ομάδες μέχρι το 2020! Θυμίζουμε πως η Νιου Γιορκ Σίτι θα ντεπουτάρει το 2015 όντας ο 20ός σύλλογος της βορειοαμερικανικής λίγκας, οπότε αναμένονται πλέον τέσσερις ακόμα σχετικές ανακοινώσεις.

Παναθηναϊκός AKTOR, Σλούκας: «Χρειαζόμαστε χρόνο, δεν είμαι στα καλύτερά μου»
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Χρειάζομαι το μήνυμα της ομάδας για το Final 4»
Super League: Κλήθηκαν σε απολογία Λουτσέσκου, Λαμέλα και άλλοι τρεις από το επεισοδιακό ΑΕΚ - ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ: Πειθαρχική δίωξη για το ντέρμπι με την ΑΕΚ