MLS: Γκάλαξι στο ντέρμπι (videos)

Σημαντική βαθμολογική «ανάσα» πήραν οι Λος Άντζελες Γκάλαξι κερδίζοντας τη Σίβας ΗΠΑ με 1-0 στο ντέρμπι της «πόλης των αγγέλων» του MLS.

Ο 21χρονος Αμερικανός, Γιάσι Ζάρντς, πέτυχε το μοναδικό γκολ του SuperClasico με κεφαλιά στο 44ο λεπτό κατόπιν εκτέλεσης φάουλ του κορυφαίου της αναμέτρησης, Λάντον Ντόναβαν. Έτσι οι πρωταθλητές της λίγκας συμπλήρωσαν 24 βαθμούς, ενώ η Σίβας έμεινε στην τελευταία θέση της Δύσης.

Ακόμα, οι Πόρτλαντ Τίμπερς συνέτριψαν τους Κολοράντο Ράπιντς με 3-0, καθώς ο Ρόντνεϊ Ουάλας δημιούργησε τα γκολ τω Φρεντερίκ Πικιονέ, Ουίλ Τζόνσον και Ράιαν Τζόνσον. Τέλος, ο 31χρονος Κόνορ Κέισι σημείωσε δύο γκολ στο 3-0 της Φιλαδέλφεια Γιούνιον σε βάρος των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς, που έπαιξαν με δέκα παίκτες για σχεδόν εξήντα λεπτά με αφορμή αποβολή του Λόιντ Σαμ.

11

Σημείωση: Οι πρώτοι πέντε από κάθε γκρουπ προκρίνονται στα playoffs.

Άρης – Τσεντεβίτα: Νίκη για να σηκώσει κεφάλι η ομάδα του Καστρίτη
Super League: Ο Τσβάιερ θα διευθύνει το Παναθηναϊκός – Άρης | Οι διαιτητές της 9ης αγωνιστικής
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Champions League, Euroleague και Γιάννη Αντετοκούνμπο
Πέταξε για Μάλμε ο Ολυμπιακός: Ρέτσος, Γουίλιαν και Μαρτίνς στην αποστολή – Η ώρα και το κανάλι