Brasileiro: Πρωτιά για Σάο Πάολο (videos)

Η Σάο Πάολο ξεπέρασε αποβολή του άλλοτε μέσου της Άρσεναλ, Ντενίλσον, και απέσπασε «λευκή» ισοπαλία στην έδρα της Ατλέτικο Μινέιρο.

Μάλιστα παρέμεινε στην πρώτη θέση του Brasileiro με την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής, καθώς συμπλήρωσε επτά βαθμούς. Αντίθετα, η ομάδα του Ροναλντίνιο υποχώρησε στην προτελευταία θέση, αλλά έχει έναν αγώνα λιγότερο σε σχέση με τις περισσότερες ομάδες. Παράλληλα, η πρωταθλήτρια Φλουμινένσε διέσυρε την Κρισιούμα με 3-0 χάρη σε δύο γκολ του 25χρονου αμυντικού Ντιγκάο και ένα του Ουέλινγκτον.

Σε άλλο κυριακάτικο παιχνίδι του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, η Ναούτικο έφερε 2-2 με την Πορτουγκέζα χάρη σε τέρμα του Βινίσιους Ντε Μοράις Μάρκους στις καθυστερήσεις. Τέλος, η Ιντερνασιονάλ γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπαΐα, αν και άσκησε ασφυκτική πίεση έπειτα από το γκολ του Ντιέγκο Φορλάν στο 64ο λεπτό.

0

Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Μεντιλίμπαρ: «Να είμαστε σταθεροί χωρίς σκαμπανεβάσματα»
Europa League: Δύσκολη νίκη για Γαλατά, σπουδαίο «διπλό» η Μπόντο Γκλιμτ
Πινγκ Πονγκ: Σε δύο τουρνουά νέων στην Ευρώπη εκπροσωπείται η ελληνική επιτραπέζια αντισφαίριση