MLS: «Βαριά» επίσκεψη για Γκάλαξι (videos)

Οι Λος Άντζελες Γκάλαξι γνώρισαν την ήττα με… 5-0 στην έδρα των φορμαρισμένων Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον, για τους οποίους σκόραραν πέντε διαφορετικοί παίκτες.

Οι Σάρε Σένε, Λι Εντούγιεν και Ντιέγκο Φαγκούντεζ βρήκαν δίχτυα στην… κανονική διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ οι Τσαντ Μπάρετ και Κέλιν Ρόου διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης! Μάλιστα, οι εκπρόσωποι της Μασαχουσέτης συμπλήρωσαν σερί τεσσάρων νικών, ενώ εκείνοι της «πόλης των αγγέλων» αρκέστηκαν σε χαμένες ευκαιρίες όντας… ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Αντίθετα, ο μέχρι πρότινος στράικερ των Γκάλαξι, Μάικ Μακ Γκι, ντεμπούταρε με γκολ στους Σικάγο Φάιρ, οι οποίοι επικράτησαν με 2-0 της Ντι Σι Γιουνάιτεντ, ουραγού της ανατολικής περιφέρειας του MLS. H ομάδα του Φρανκ Κλόπας άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ του Νικ Ντε Λέον στο 9ο λεπτό, ενώ ο 28χρονος Μακ Γκι σημείωσε το 2-0 στο 85ο.

11

Σημείωση: Οι πρώτοι πέντε από κάθε γκρουπ προκρίνονται στα playoffs.

Μεντιλίμπαρ: «Να είμαστε σταθεροί χωρίς σκαμπανεβάσματα»
Europa League: Δύσκολη νίκη για Γαλατά, σπουδαίο «διπλό» η Μπόντο Γκλιμτ
Πινγκ Πονγκ: Σε δύο τουρνουά νέων στην Ευρώπη εκπροσωπείται η ελληνική επιτραπέζια αντισφαίριση