MLS: Ντράιβερ και τετραπλή ισοβαθμία (videos)

Ο 25χρονος ακραίος χαφ της Χαρτς, Άντριου Ντράιβερ, είναι δανεικός στους Χιούστον Ντάιναμο, τους οποίους οδήγησε στο εκτός έδρας 1-0 επί των Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 56ο λεπτό, ενώ ο Λάντον Ντόνοβαν αστόχησε προγενέστερα σε εκτέλεση πέναλτι. Εξαρχής στο «Home Depot Center» καταγράφηκε βροχερός καιρός, ενώ οι τραυματισμένοι Ρόμπι Κιν και Τοντ Ντάνιβαντ ενίσχυσαν το μελαγχολικό κλίμα για τους πρωταθλητές MLS, που πιστοποιήθηκε με την εντός έδρας ήττα.

Σε άλλο παιχνίδι, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι συνέτριψε τη Σίβας ΗΠΑ με 4-0 και δημιούργησε τετραπλή ισοβαθμία στην κορυφή της ανατολικής περιφέρειας του MLS. O 29χρονος Αργεντινός Κλαούντιο Μπιέλερ δέσποσε με δύο τέρματα, ενώ οι Γκρέιχαμ Ζούσι και Σι Τζέι Σαπόνγκ βρήκαν επίσης δίχτυα. Τέλος, ο τερματοφύλακας των ηττημένων, Νταν Κένεντι, αποβλήθηκε στο 54ο λεπτό, ενώ το σκορ ήταν μόλις 1-0.