MLS: Αγγλική σωτηρία για Ντάιναμο (video)

Οι Χιούστον Ντάιναμο απέφυγαν την πρώτη εντός έδρας ήττα, καθώς απέσπασαν 1-1 από τους ανώτερους Κολοράντο Ράπιντς στην πόλη του Τέξας.

Στο 66ο λεπτό, ο Άγγλος Τζιλ Μπαρνς μετέτρεψε μία ανούσια φάση σε γκολ, καθώς με δυνατό σουτ κέρδισε τον Κλιντ Άιρβιν και ισοφάρισε σε 1-1. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα επέκτεινε το εντός έδρας αήττητο των Ντάιναμο στα 36 παιχνίδια, εκ των οποίων τα 30 ήταν στο πλαίσιο του MLS.

Από την πλευρά τους, οι Ράπιντς προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Ντρου Μορ βρήκε δίχτυα με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και μετά το 1-1, αλλά αρκέστηκαν στην ισοπαλία. Τέλος αναφέρουμε πως ο Μπραντ Ντέιβις των Ντάιναμο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του δεύτερου ημιχρόνου.