MLS: Όρθιοι στο Σαν Χοσέ οι Τίμπερς (videos)

Αν και ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις, οι Πόρτλαντ Τίμπερς είναι ικανοποιημένοι από το εκτός έδρας 1-1 εναντίον των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς.

Ο 26χρονος Αργεντινός διεθνής, Ντιέγκο Βαλέρι, άνοιξε το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων στο 58ο λεπτό και όλα έδειχναν πως οι Τίμπερς θα ανέβουν στη δεύτερη θέση της Δύσης. Εντούτοις, ο rookie, Άνταμ Τζαν, διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 92ο λεπτό και απέτρεψε την τέταρτη φετινή ήττα των «σεισμών».

Νωρίτερα, οι Φιλαδέλφεια Γιούνιον χειροτέρευσαν τη σεζόν της Ντι Σι Γιουνάιτεντ κερδίζοντας με 3-2 τους «πρωτευουσιάνους» στο «RFK Stadium». Ο Τζακ Μακ Ίνερνεϊ σημείωσε δύο γκολ, ενώ ο Κόνορ Κέισι διαμόρφωσε το 2-0 στο 11ο λεπτό, πριν μειώσει ο Πέρι Κίτσεν σε 2-1 στο 17ο λεπτό και ο Λίοναρντ Παχόι σε 3-2 στο 47ο.

5

Σημείωση: Οι πρώτοι πέντε από κάθε γκρουπ προκρίνονται στα playoffs.

Super League: Ποινή αποκλεισμού για Λουτσέσκου - Απαλλάχθηκε ο Λαμέλα
Εθνική Ελλάδας: Κατακόρυφη η άνοδος στην παγκόσμια κατάταξη της FIFA
Μπόλντγουιν: «Παίζουμε με τους πρωταθλητές και πρέπει να συνεχίσουμε την πορεία μας προς τα εμπρός»