MLS: «Καθαρή» νίκη για Σίβας ΗΠΑ (video)

Οι Σικάγο Φάιρ του Φρανκ Κλόπας παρέμειναν στην τελευταία θέση της ανατολικής περιφέρειας του MLS, καθώς ηττήθηκαν με 4-1 στο «Toyota Park» από τη Σίβας ΗΠΑ.

Αν και βρίσκονται πλέον στη δεύτερη θέση της Δύσης, οι εκπρόσωποι του Λος Άντζελες σκόραραν πρώτοι για παρθενική φορά στο φετινό πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα, στο 57ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο 24χρονος αμυντικός, Έντγκαρ Μέχια, με το ομορφότερο γκολ της αναμέτρησης. Πάντως, ο Ουέλς Τόμπσον παραλίγο να βρει δίχτυα στο 38ο λεπτό για λογαριασμό των Φάιρ.

Μετά το 1-0, ο Πάτρικ Νιάρκο ισοφάρισε σε 1-1 στο 64ο λεπτό, αλλά ο Όσκαρ Βελάσκεζ απάντησε με το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων στο 73ο. Ο Χουάν Αγκουντέλο διαμόρφωσε το 3-1 στο 75ο λεπτό και ο Χαλίλ Ανιμπάμπα το 4-1 με αυτογκόλ στο 89ο.