MLS: Συνεχίζουν οι Ίμπακτ (videos)

Τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς του MLS έχουν πλέον οι Μόντρεαλ Ίμπακτ, αφού επικράτησαν του Τορόντο με 2-1 ενώπιον 37.896 θεατών στο Ολυμπιακό Στάδιο του Μόντρεαλ.

Το σκορ άνοιξε στο 34ο λεπτό με πέναλτι του Πατρίς Μπερνιέ, ενώ ο Μάρκο Ντι Βάιο διαμόρφωσε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ακολούθησε πέναλτι του Ρόμπερτ Έρνσο στο 68ο λεπτό, αλλά το Τορόντο δεν μπόρεσε να πάρει βαθμό. Ακόμα, οι
Φιλαδέλφεια Γιούνιον κατέβαλαν τους Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον με 1-0, ενώ Πόρτλαντ Τίμπερς πήραν 1-1 στην έδρα των Σιάτλ Σάουντερς χάρη σε κεφαλιά του Ρόντνεϊ Ουάλας στο 91ο λεπτό, η οποία ισοφάρισε το γκολ του πρώην επιθετικού του Άρη, Έντι Τζόνσον, στο 13ο λεπτό.

Και τα υπόλοιπα παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. Συγκεκριμένα, η Ρεάλ Σολτ Λέικ έφερε 1-1 με τους Κολοράντο Ράπιντς ύστερα από τέρμα του Αλβάρο Σαμπόριο στο 80ό λεπτό. Το ίδιο σκορ (1-1) καταγράφηκε ανάμεσα στους Κολόμπους Κρου και Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς. Τέλος, οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς έμειναν στο 0-0 με την Ντι Σι Γιουνάιτεντ, αν και κυριάρχησαν σε ολόκληρο τον αγώνα, ενώ οι Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι και Σικάγο Φάιρ περιορίστηκαν επίσης σε «λευκή» ισοπαλία.