Αργεντινή: «Χρυσός» βαθμός για Ιντεπεντιέντε (video)

Μία εβδομάδα πριν από την έναρξη του Final του αργεντίνικου πρωταθλήματος, η Τίγκρε και η Ιντεπεντιέντε έφεραν 1-1 σε εξ αναβολής ματς του Inicial.

Το συγκεκριμένο ματς είναι ένα από τα δύο, τα οποία χρωστούν οι «ματαδόρες» από το πρώτο μισό της σεζόν! Πάντως η Τίγκρε είναι μακριά από τις «επικίνδυνες» θέσεις, στις οποίες βρίσκεται η Ιντεπεντιέντε, μαζί με την Ουνιόν Σάντα Φε και Κίλμες, οπότε η ισοπαλία αποτελεί θετικό και σημαντικό αποτέλεσμα για τους «κόκκινους».

Μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από γκολ του Ρούμπεν Μπότα στο 40ό λεπτό. Στο 69ο, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μάρτιν Μπενίτεζ, ο οποίος έχει περάσει σαν αλλαγή στο παιχνίδι στο 59ο λεπτό.

Ο αγώνας είχε προγραμματιστεί αρχικά στη δωδέκατη αγωνιστική της Inicial. To ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί η πρώτη αγωνιστική της Final, ενώ την επόμενη Τετάρτη (13/02), η Τίγκρε θα δοκιμαστεί στην έδρα της Κίλμες, ώστε να ολοκληρωθεί η… Inicial.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (26/10) - Πού θα δείτε Πανσερραϊκός-ΑΕΚ και Ρεάλ-Μπαρτσελόνα