Σίδνεϊ: Το 10 το… κακό (video)

Εκεί που η Σίδνεϊ φάνηκε να ανακάμπτει μετά τη μεγάλη νίκη της με 1-0 επί των πρωτοπόρων Σέντραλ Κοστ Μάρινερς, υπέστη τη 10η ήττα της, αυτή τη φορά με 3-0 στην έδρα της Αντελαΐντ Γιουνάιτεντ.

Η ομάδα του Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο, ο οποίος δεν αγωνίστηκε λόγω ενός τραυματισμού, βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ στο πρώτο μισάωρο με δύο γκολ του Βίντοσιτς στο 18’ και το 29’ με πέναλτι για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Ρέμσεϊ στο 61’.

Στο μεταξύ, ο προπονητής της Σίδνεϊ, Φρανκ Φαρίνα, με δηλώσεις του πριν τον αγώνα τόνισε πως ο Ντελ Πιέρο πρέπει να προστατεύεται από τους διαιτητές λόγω του μεγάλου ονόματος που «κουβαλά», ορμώμενος από τις ενοχλήσεις που ένιωσε ο Ιταλός επιθετικός και δεν του επέτρεψαν να προπονηθεί με αποτέλεσμα να χάσει το ματς με την Αντελαΐντ Γιουνάιτεντ.

Δείτε την «τριάρα» που δέχθηκε η Σίδνεϊ:

Super League 2: Η Παναχαϊκή φρέναρε στις καθυστερήσεις τον Πανιώνιο, αήττητη στο 95ο λεπτό η Κηφισιά
Sold out στο Πανσερραϊκός – AEK: Με 4.000 κόσμο οι «κιτρινόμαυροι» | Η οδηγία της «Ένωσης»
Super League: Μετρήθηκαν οι διαστάσεις της εστίας στη Λιβαδειά
Euroleague: Καταγγελία Παναθηναϊκού AKTOR για σημαίες του ψευδοκράτους